Výroba a montáž konstrukcí

MAPEI COLORMAP
 

Před několika lety vyvinula společnost MAPEI projekt BARVA & DEKORACE – více než ochrana“, skládajícím se z podkladních vrstev, penetračních a finálních povrchů, jako jsou např. Elastocolor, Silexcolor, Silexcolor Tonachino, Quarzolite a Quarzolite Tonachino, které jsou dostupné v široké škále barev a s rozdílným estetickým vzhledem.
 

Použití rozličných produktů ve správném pořadí (jádrové omítky, výrobky pro přípravu podkladu, penetrační přípravky, materiály pro konečnou úpravu povrchů atd., vylepšené celosvětovým výzkumem MAPEI a získanými zkušenostmi) a možnost jejich vzájemné kombinace vyjadřuje dokonalou a vzájemnou spolupráci.
 

Na rozdíl od konkurenčních řešení, svět barev ColorMap® s AUTOMATIZOVANÝM SYSTÉMEM BAREV nemá hranic. Výběr barev není limitován 500/1000 předem definovaných barevných odstínů ze vzorníku, ale jde dál a vyhovuje i nejnáročnějším odstínům, které si projektant nebo stavitel může jen vybrat.
 

To vše je možné díky použití spektrofotometru – elektronickému zařízení, které je součástí AUTOMATIZOVANÉHO SYSTÉMU BAREV ColorMap®, které je schopno „číst“ vzorek barvy z jakéhokoliv podkladu nebo materiálu a uplatnit ho v jednom z výrobků MAPEI. Vše s velmi jednoduchou obsluhou a minimální možností chyby.


Z tohoto společného procesu vyplynulo několik výhod:

- zaručený úspěch
- dlouhodobá trvanlivost stavebního díla
- rychlejší postup práce a nižší finanční náklady realizačních firem

V této promyšlené kombinaci základní báze a barviv využitých AUTOMATIZOVANÝM SYSTÉMEM BAREV ColorMap® vyniká prvotřídní kvalita uplatňovaná společností MAPEI. Nejen proto, že výsledky jsou esteticky příjemné, ale i díky kvalitě bez kompromisů.


MAPEI NABÍZÍ:

- výběr 342 barev s vysokou barevnou stálostí v exteriéru a vysokou odolností v zásaditém prostředí (silikáty)
- barvy vybrané z nabídky a se znalostí jejich změn při vyzrávání v oblasti obnovy barev
- barvy označené podle systému klasifikace NCS (Natural Color System®) což je více rozšířené a známější číselné označení pro barevné odstíny


VÝHODY:

- možnost uspokojení jakéhokoliv estetického požadavku
- možnost reprodukce jakékoliv barvy s ohledem na změny v průběhu času
- možnost vytvořit jakoukoliv barvou - předepsanou nebo požadovanou odborným pracovníkem
- možnost reprodukovat stejnou barvu jako na předchozích, již dokončených dílech - znovu a znovu - i s použitím jiných materiálů


S TÍMTO SYSTÉMEM JE MOŽNO DOSÁHNOUT:

- bezchybné receptury pro výrobu jakékoliv barvy uložené v urbanistickém vzorníku
- dokonalé reprodukovatelnosti barev, uchovávající si v paměti změny, které mohou nastat v průběhu času (stárnutí)
- nekonečného výběru barev bez jakéhokoliv omezení
- okamžité dostupnosti dodání malých vzorků v jakékoliv barvě

 

Informační leták ve formátu PDF týkající se systému ColorMap si můžete stáhnout zde.

 

 

 

KONTAKTNÍ ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY MAPEI

 

Tepelná izolace

 

Dokonalá tepelná izolace budov musí zaručit účelné dosažení požadované teploty nejen vzduchu, ale i zdí, podlah a stropů. Pocit chladu pociťujeme nejen při nízké teplotě vzduchu, ale i obvodových svislých a vodorovných konstrukcí.

Je to způsobeno účinkem sálajícího tepla; když se například přiblížíme ke krbu, pociťujeme silný pocit tepla, zatímco odvrácená část těla je studená. Opačná situace nastává, stojíme-li u okna. Rozdíl mezi teplotou vzduchu a teplotou stěn je účinná teplota, což je teplota vnímaná lidským tělem.

Pro pocit tepelné pohody, je třeba, aby zdi domu byly příjemně teplé. Abychom omezili jejich ochlazování, je třeba tyto zdi tepelně izolovat, tedy umístit na ně „teplou pokrývku“ tak jak to dělali naši předkové tím, že zavěšovali gobelíny na zdi. Tímto způsobem dochází také k rychlému ohřevu obytného prostoru.

Pozitivním účinkem tepelné izolace je předcházení problémům a závadám, které souvisejí s výskytem kondenzační vlhkosti (jako např. vznik plísní a tmavých skvrn). Tyto problémy mohou vznikat, je-li vnitřní plocha stěn příliš studená, a to i pouze v některých místech. Abychom tomu zabránili, je vhodné umístit celou skladbu izolace na venkovní plochu obvodových stěn. Pouze řešení uvedeného krytu budovy zajišťuje zachování stejnoměrné teploty bez vzniku teplotních rozdílů mezi různými zónami.

Tepelná izolace snižuje nejen náklady na vytápění, ale i množství škodlivých zplodin. Jsou-li totiž budovy vhodným způsobem izolované, ztrácejí méně tepla a mají proto nižší spotřebu topiva pro jejich vytápění.

Lze tedy očekávat, že se tepelně izolační systém v příštích letech stane nejvhodnějším řešením pro dosažení vysokého komfortu bydlení s vynaložením nižších ekonomických nákladů.

Tepelně izolační systém cihelné zdi.
Postupně jsou znázorněny: (1) vrstva omítky, (2) lepidlo, (3) tepelně izolační deska, (4) stěrka ve 2 vrstvách vyztužená síťovinou se skelných vláken, (5-6) penetrační nátěr a konečná úprava omítkou.

 


Tepelně izolační systém MAPEI a možnosti jeho použití

 

A) IZOLACE STĚN Z INTERIÉRU

Izolací stěn z vnitřní strany docílíme zvýšení teploty, přičemž může dojít i ke zlepšení akustických vlastností stěn a omezení tvorby plísní. Uvedený způsob izolace umožňuje vytvořit prostředí, které se při zapnutí topného tělesa rychle prohřeje, protože se zahřívá pouze vzduch a ne zděné konstrukce. To je zaručeně dokonalejší řešení zejména pro trvale neobydlené budovy, nebo např. byty v horách, které se používají pouze o víkendech.

Budova se ale stejně tak rychle ochlazuje. Proto je třeba mít pro uchování teploty v budově vytápění stále v provozu. (Stěny zůstanou stále studené, budova má nízkou tepelnou setrvačnost). Nevýhoda tohoto způsobu izolace spočívá v tom, že musíme při provádění prací celou budovu vyklidit. Kromě toho částečně zmenšujeme přidáním další vrstvy na stěny objem vnitřního prostoru a tím i obytnou plochu.

 

B) IZOLACE UVNITŘ STĚN

Izolaci lze umístit do vnitřního prostoru zdiva a zvýšit tak tepelnou setrvačnost budovy ve srovnání s předchozím způsobem. Tímto způsobem izolace však není možné odstranit tepelné mosty a s nimi spojené důsledky.

 

C) VNĚJŠÍ IZOLACE

Izolací stěn z vnější strany (zateplený plášť) umožníme odstranění veškerých chladných míst a zvýšíme schopnost tepelné akumulace staveb. Zdi se prohřejí a zadrží teplo, které pak odevzdávají do obytného prostředí. To umožňuje, že topné zařízení může pracovat celkově méně hodin a tím se sníží spotřeba topiva i množství škodlivých zplodin z vytápění.

Nespornou výhodou zatepleného pláště je úplné a definitivní odstranění tepelných mostů v kritických místech, což jsou např. zárubně, rohy, zazděné sloupy…), kde snadněji dochází ke vzniku plísní a skvrn. Vnější tepelná izolace může být navíc prováděna, aniž by byli nadměrně rušeni obyvatelé domu a bez nutnosti vyklizení vnitřních prostor domu, protože izolace se provádí na vnější straně budovy

 

 

Další užitečné informace

Bližší ínformace týkajicí se nejen VNĚJŠÍCH KONTAKTNÍCH ZATEPLOVACÍCH SYSÉMŮ MAPEI a KONKTATKNÍCH ZATEPLOVACÍCH SYSTÉMŮ MAPEI S POVRCHOVOU ÚPRAVOU KERAMICKÝM OBKLADEM, ale i AKTUÁLNÍCH CEN naleznete v následujících PDF souborech (klikněte na obrázky).

 

                       

            VNĚJŠÍ KONTAKTNÍ ZATEPLOVACÍ                 KZS MAPEI S POVRCHOVOU ÚPRAVOU                       
               SYSTÉMY MAPEI
(3,6MB PDF)                       KERAMICKÝM OBKLADEM (2,5MB PDF)                     

 

KONTAKTNÍ ÚDAJE

Provozovna:
MONTÁŽE HAPLA

Adresa: Strážnická 1447, 696 81 Bzenec
IČ: 29317282
DIČ: CZ29317282
č.ú: 35-6596790257 / 0100 (Komerční banka)
STAVEBNINY

Otevřeno:
Po-Pá 6:30-16:30, So 8-11

Telefon: (+420) 518 384 621
Mobil: (+420) 724 936 544
E-mail: stavebniny@hapla.cz
HUTNÍ MATERIÁL

Obchodní zástupce:
Petr Rouš

Telefon: (+420) 518 384 621
Mobil: (+420) 730 890 482
E-mail: hutni@hapla.cz
VÝROBA KONSTRUKCÍ

Výroba:
Ing. Dušan Hapla

Telefon: (+420) 518 385 201
Mobil: (+420) 602 765 312
E-mail: montaze@hapla.cz